Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Joker: Folie à Deux z większym budżetem | Start zdjęć jeszcze w tym roku!

Warner Bros. Discovery szykuje się do wprowadzenia zmian w kinowym uniwersum DC Comics. Obok informacji o cięciach i kasacji niektórych produkcji są też i dobre wiadomości. Kontynuacja „Jokera” dostanie trzykrotnie większy budżet niż jedynka, a prace na planie wystartują pod koniec roku.


„Joker” z 2019 roku miał dość skromny jak na widowisko DC budżet: stworzono go za ok. 55 milionów dolarów. Jak podaje serwis Variety, zapowiedziany przez wytwórnię sequel „Jokera”, dostanie trzy razy większy budżet – wynoszący 150 milionów dolarów.

Gwiazda widowiska, wcielający się w tytułową rolę Joaquin Phoenix oraz reżyser Todd Phillips, otrzymają po 20 milionów dolarów. Dla porównania, za udział w części pierwszej Phoenix zainkasował 4,5 miliona. Natomiast debiutująca w świecie DC Lady Gaga za rolę Harley Quinn dostanie 10 milinów dolarów.

Jak poinformowało jedno ze źródeł Variety, musicalowy charakter filmu „Joker: Folie à Deux” ma być zbliżony bardziej do „Narodzin gwiazdy” Bradleya Coopera (gdzie też występowała Gaga) niż np. „In the Heights”. Ponadto sekwencje muzyczne określane są jako “skomplikowane”. Prace na planie według serwisu Production Weekly mają rozpocząć się w grudniu tego 2022 roku.

Premierę „Joker: Folie à Deux” zaplanowano na 4 października 2024 roku.