Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

On zastąpi Thanosa?

Wprawdzie serial „Loki” nie jest jeszcze oficjalnie dostępny w Polsce, to w kraju nad Wisłą nie zabrakło spoilerów z produkcji, które mają odmienić oblicze kinowego uniwersum Marvela – choćby wprowadzenie nowego antagonisty, Kang Zdobywca. Jeżeli nie chcesz psuć sobie zabawy z poznawania seriali z MCU, zakończ czytanie, ponieważ poniższy tekst zawiera liczne spoilery.

W ostatnim odcinku „Lokiego” tytułowy bohater w towarzystwie swojej uroczej żeńskiej wariacji – Lady Loki vel Sylvie – dociera do Cytadeli na Końcu Czasu. W tej lokacji odkrywa, kto stoi na czele Time Variance Authority (organizacji zapobiegającej anomalią w linii czasowej) i kto stworzył Sacred Timeline. Jest nim Ten, Który Pozostał znany także jako Kang Zdobywca. Ostrzega on, że jego śmierć uwolni alternatywne rzeczywistości, a w jednej z nich znajdzie się jego złe alter ego, które wywoła wojnę multiwersum. Sylvie ignoruje słowa Tego, Który Pozostał i w taki sposób otwiera multiwersum.

Kim w ogóle jest Kang? Istotą potrafiącą podróżować w czasie i między wymiarami, zna ponadto wszystkie możliwe zakończenia. Za sprawą otworzenia multiwersum w MCU pojawiło się więc wielu Kangów, a jeden z nich – według przepowiedni – ma być jeszcze większym przeciwnikiem Avengers niż Thanos.

Nie wiadomo również, czego można spodziewać się po tej postaci, gdyż na razie odbiega ona tego, jak została przedstawiona w komiksach. Co ciekawe, Ten, Który Pozostał i Kang w komiksowym świecie to dwaj zupełnie odmienni bohaterowie – w MCU twórcy postanowili je połączyć. Miejmy nadzieję, że wyjdzie z tego coś interesującego.

Kang


Źródło: screenrant.com