Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Kilkaset grafik ze zbiorów studia Ghibli dostępne bezpłatnie

Hayao Miyazaki, założyciel studia został bohaterem niezwykłej wystawy Muzeum Amerykańskiej Akademii Filmowej w Los Angeles. Z tej okazji w Internecie zostały udostępnione grafiki z szeregu produkcji spod znaku Ghibli.

Miyazaki jest legendą japońskiego kina, jednym z najsłynniejszych japońskich animatorów i rysowników. Założyciel studia Ghibli i twórca kultowych animacji stanie się bohaterem wyjątkowej wystawy opracowanej przez Academy Museum of Motion Pictures w Los Angeles. Pierwszą wystawę postanowili poświęcić właśnie Hayao Miyazakiemu, a w kolejnych latach będą cyklicznie organizować podobne wydarzenia poświęcone wybitnym twórcom z całego świata.

Wystawa poświęcona twórczości Miyazakiego i całe muzeum będą udostępnione publiczności w kwietniu 2021 roku. Tymczasem studio Ghibli postanowiło zrobić swoim fanom jeszcze jedną niespodziankę. W sieci udostępniono kilkaset grafik w wysokiej rozdzielczości pochodzących od artystów współpracujących ze studiem m.in. przy oscarowym „Spirited Away: W krainie bogów”, „Opowieściami z Ziemiomorza” czy „Księżniczce Kaguyi”.

Galerie grafik znajdziecie pod tym adresem: www.ghibli.jp/info/013344