Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Kim jest Snoke?

„Ostatni Jedi” nie przyniósł odpowiedzi na to pytanie, a nagła śmierć dowódcy Najwyższego Porządku z pewnością zaszokowała wiele osób, zwłaszcza, że postać początkowo była budowana jako naprawdę potężny użytkownik Mocy. Jednak nie zapomniano o bohaterze.

Przeszłość Snoke’a, przekonanie Kylo do przejścia na ciemną stronę oraz trening syna Hana i Lei zostaną zaprezentowane w komiksie „Star Wars: Age of Resistnace – Supreme Leader Snoke #1”. Dlatego też można podejrzewać, że zapewnienia Riana Johnsona i J.J. Abramsa o tym, że Snoke będzie przez dłuższy czas pozostawał wielką tajemnicą straciły… moc. Nie nastąpi to także po domknięciu trylogii filmem “Skylwalker. Odrodzienie”, ponieważ sam komiks ma trafić do sprzedaży 11 września.

Kreacja Snoke’a i poprowadzenie go w obrazie spotkało się z szeregiem krytycznych uwag, szczególnie ze względu na potraktowanie jego wątku po macoszemu i nagłe ucięcie, pozbawione większej finezji. Fani domagali się czegoś, co mogłoby przedstawić szerszy kontekst tej postaci i – zapowiadanej – mrocznej historii.

Autorem tomu jest Tom Taylor, a opowieść zilustrował Leonard Kirk. Okładkę dzieła zrobił z kolei Phil Noto, od długich lat związany z „Gwiezdnymi Wojnami” – to m.in. za jego sprawą powstały komiksy bazujące na postaci Dartha Vadera czy Księżniczki Lei.

Tymczasem na wielkim ekranie w grudniu zakończy się „saga” Skywalerów. Nie można wykluczyć, że i w filmie zostanie zdradzonych kilka szczegółów na temat niedawnego mistrza Kylo.


Źródło: wegotthiscovered.com