Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Kit Harington na odwyku?

Przynajmniej tak podają zachodnie media (w tym Page Six). Podobno Kit Harington miał oddać się pod opiekę specjalistów z luksusowego ośrodka, gdzie będzie starał się uporać z problemem wzmożonego stresu i nadużywania alkoholu.

Harington miał znaleźć się na skraju wyczerpania, do którego doprowadziło – między innymi – intensywne odgrywanie Jona Snowa przez osiem lat w przebojowym serialu HBO. Obecnie od ponad miesiąca przebywa na oddziale zdrowotnym Connecticut Privé-Swiss, gdzie znalazł się jeszcze na długo przed finałem sezonu.

Tam brytyjski aktor ma przechodzić odnowę z pomocą psychologa, skupiając się przy okazji na medytacji i terapii poznawczo-behawioralnej, co ma pozytywnie odbić się na stresie i radzeniu sobie z negatywnymi emocjami. Miesięczny pobyt w ośrodku ma kosztować go ponad sto dwadzieścia tysięcy dolarów.

Jeden ze znajomych Kita powiedział, że wielkim ciosem był dla niego koniec „Gry o tron”, serialu, w którego współtworzenie włożył wiele serca i zaangażowania. Wiedząc, że kończy się pewien – niezwykle istotny – rozdział w jego życiu, stanął przed pytaniem „Co dalej?”, które go wewnętrznie złamało. Na szczęście obok niego zawsze czuwała żona, Rose. Właśnie dzięki niej podjął się terapii. Ponadto, wszyscy bliscy pragną, aby wreszcie porządnie odpoczął. Uważają, że cisza i spokój są właśnie tym, czego mu aktualnie potrzeba.

Przedstawiciel aktora dodatkowo oświadczył, że Kit postanowił przerwę w grafiku wypełnić odcięciem się od świata, żeby poważnie przemyśleć sobie osobiste sprawy.

Pierwsze przesłanki o problemie Haringtona pojawiły się w momencie, gdy stał się międzynarodową gwiazdą – już wtedy miał szukać pomocy u specjalistów. Wszystko wzmogło się, jak w serialu jego postać została uśmiercona, a następnie przywrócona do życia. Kolejnym uderzeniem była świadomość, że to właśnie grany przez niego Jon zabije Dany.