Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Kobieta zagra agenta 007?

W zachodnich mediach pojawiła się sugestia, że w kolejnych filmach z franczyzy w rolę 007 wcieli się Lashana Lynch („Kapitan Marvel”).

Poprzedni film z serii, „Spectre”, wskazuje, że James Bond (Daniel Craig) ma zamiar przejść na emeryturę, chce spędzić resztę swych dni w cieniu palm na Jamajce, gdzie wreszcie będzie mógł odpocząć od pracy MI6. Według doniesień scenarzystka obrazu „Bond 25” Phoebe Walter-Bridge dokonała poprawek w skrypcie, które uzupełniają produkcję o zaprezentowanie Lynch jako nowej 007.

W związku z tym, że „Bond 25” jest nadal kręcony, a większość kluczowych informacji o fabule przetrzymywanych w ścisłej tajemnicy, nikt oficjalnie nie odniósł się do internetowej rewelacji. Wiadomo, że w projekcie wystąpi Lynch, choć nie podano żadnych wskazówek co do charakteru jej roli, ani nie dano sugestii, że może zastąpić dotychczasowego 007. Powstało więc przypuszczenie, że albo James Bond (Craig) będzie dzielić z nią ekran, albo będzie miał mocno ograniczony występ, albo będzie wspierany przez postać Lynch aż wreszcie przekaże jej pałeczkę.

W ostatnich latach często dyskutowano o tym, kto mógłby wcielić się w kolejnego Jamesa Bonda, wiązało się to z wieloma kontrowersjami, choćby w sytuacji, gdy na nowego 007 wskazano Idrisa Elbę. Mówiono także o angażu dla Richarda Maddena. O ile jednak pogłoski o Lynch okażą się prawdziwe, franczyzę czeka wejście w zupełnie nową erę.

Wszystko zapewne wyjaśni się po seansie „Bond 25”, którego premierę zaplanowano na 8 kwietnia 2020 roku.


Źródło: collider.com