Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Kolejny Superman w planach HBO Max?

W mediach pojawiły się doniesienia o nowym projekcie HBO Max i Michaela B. Jordana. Możliwe, że jego studio wspólnie z HBO przygotuje serialową ekranizację przygód Supermana Val-Zoda.

Warner Bros. i J.J. Abrams rozwijają już projekt nowego filmu o czarnoskórym Supermanie, Calvinie Ellisie. Nad scenariuszem pracuje Ta-Nehisi Coates, a teraz dostaliśmy nowe wieści o kolejnej produkcji o Człowieku ze Stali.

Jak donosi serwis Collider, Outlier Society, studio produkcyjne należące do Michaela B. Jordana, pracuje nad projektem ekranizacji przygód czarnoskórego Kryptończyka, Val-Zoda. Najprawdopodobniej będzie to serialowa odsłona przygód Supermana, która trafi do oferty platformy Warnar Bros., HBO Max.

Val-Zod to bohater z komiksów DC Comics, który zadebiutował w zeszycie „Earth-2 #19” w 2014 roku. Jest to on alternatywną wersją Supermana i pochodzi z Ziemi-2.

I choć Michael B. Jordan wielokrotnie wspominał w wywiadach, że chętnie wcieliłby się w Supermana, to nie wiadomo czy przyjmie rolę akurat w tym projekcie. Nie wiemy również, czy projekt o Val-Zodzie będzie produkcją aktorską czy może animacją. Pozostaje czekać na oficjalne doniesienia ze strony twórców i studia.