Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Komiks Valerian zostanie zekranizowany?

Luc Besson, twórca „Leona Zawodowca”, „Piątego Elementu” czy „Nikity” szykuje ekranizację francuskiego komiksu z gatunku science fiction pt. „Valerian”, którego akcja dzieje się na różnych planetach w dalekiej przyszłości.

Jego najbliższym projektem jest jednak gangsterski thriller „Malavita” z Robertem De Niro i Tommy Lee Jonesem. W planach ma także niezatytułowany film akcji z Angeliną Jolie.Adaptacją komiksu zajmie się osobiście jako scenarzysta oraz reżyser. Komiks autorstwa Pierre’a Christina i Jeana Claude’a Mezieresa zadebiutował w 1967 roku, a ostatni numer pojawił się w 2010 roku. Akcja skupia się na ciemnowłosym Valerianie, który pracuje jako agent temporalny i jego czerwonowłosej towarzyszce imieniem Laureline. Wspólnie podróżują przez czas i przestrzeń w XXVIII wieku.

Valerian jest klasycznym anty-bohaterem – jest życzliwy, mężny i silny, ale ma tendencję do wykonywania rozkazów, nawet jeśli gdzieś w głębi czuje, że są złe. Nie wiadomo, kiedy rozpocznie się produkcja. Projekt, tak jak poprzednie filmy Bessona, będzie produkowany we Francji przez EuropaCorp.