Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Koniec walki Johansson z wytwórnią Disneya

Jak informuje serwis Deadline, trwający od kilku miesięcy spór między Scarlett Johansson a wytwórnią Disneya dotyczący „Czarnej Wdowy” właśnie dobiegł końca. Zawarto porozumienie, na mocy którego aktorka otrzyma ponad 40 milionów dolarów.

Przypominamy: Johansson pozwała wytwórnię za złamanie umowy, oskarżając Disneya o straty finansowe, ze względu na fakt jednoczesnej dystrybucji „Czarnej Wdowy” w kinach i na platformie streamingowej Disney+.

I tym razem to Walt Disney musiał się ugiąć. Aktorka wraz z Disneyem zawarli ugodę. Szczegóły porozumienia nie są jawne, jednak Deadline utrzymuje, że wytwórnia będzie musiała przelać na konto Scarlett Johansson ponad 40 milionów dolarów w kilku ratach.

Okazuje się, że zarówno Johansson, jak i Disney są gotowi do dalszej współpracy:

– Cieszę się, że wraz z Disneyem udało nam się rozwiązać sprawę. Jestem bardzo dumna z pracy, jaką przez lata wykonaliśmy, a twórcza relacja z zespołem dostarczyła mi wiele radości. Liczę na to, że w nadchodzących latach będziemy kontynuować współpracę.

Natomiast Alan Bergman – prezes Disney Studios stwierdził:

– Jestem bardzo zadowolony, że udało się nam dojść do porozumienia ze Scarlett Johansson odnośnie „Czarnej Wdowy”. Doceniamy jej wkład w Kinowe Uniwersum Marvela i czekamy na współpracę przy wielu nadchodzących projektach.