Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Kosmos jako plan filmowy – czy Rosjanie wygrają wyścig?

Z najnowszych doniesień wynika serwisu Variety wynika, że to nie Tom Cruise i Elon Musk jako pierwsi nakręcą film w kosmosie. Rosjanie okazali się być szybsi. Poznaliśmy szczegóły ich projektu pt. „The Challenge”.

Wygląda na to, że Cruise wraz ze Space X i NASA nie zyskają tytułu pionierów kosmicznej kinematografii. To Rosjanie nakręcą pierwszy film w historii w kosmosie. Na konferencji prasowej twórcy widowiska „The Challenge” ogłosili, że zdjęcia startują 5 października 2021 roku.

Nieoficjalny, ale jak najbardziej poważny, wyścig o to kto nakręci pierwszy film w przestrzeni kosmicznej, trwa od kilku miesięcy. Teraz szala w rywalizacji między amerykańską a rosyjską ekipą, przechyliła się w stronę tej drugiej.

„The Challenge” przedstawi historię rosyjskiego doktora, który udaję się na międzynarodową stację kosmiczną, żeby uratować życie kosmonauty. W obsadzie zobaczymy m.in. Yulię Peresild, a reżyserią zajmie się Klim Shipenko („Bogaty synalek”). Misja kosmiczna ekipy filmowej została zaplanowana na 12 dni zdjęciowych. Ma ją poprowadzić doświadczony pilot, a cały zespół, który odbył już niezbędne szkolenie, pozostawać będzie pod opieką medyczną.