Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Kto będzie antagonistą w Kapitan Marvel 2?

W momencie, gdy „Kapitan Marvel” zainkasował ponad miliard dolarów zarobku, można się było spodziewać, że kolejne solowe przygody bohaterki prędzej czy później ujrzą światło dzienne. Podobno wybrano nawet przeciwnika dla Carol Danvers.

Druga odsłona zmagań kosmicznej superbohaterki będzie przypuszczalnie częścią czwartej fazy Marvel Cinematic Universe. Nie da się ukryć, że Danvers to jedna z potężniejszych istot w świecie MCU, więc to, kto stanie naprzeciw niej budzi ciekawość – i zdawać by się mogło, że powinna to być stosunkowo silna postać. Jeżeli patrzyć na komiksowy pierwowzór rzekomego antagonisty… niekoniecznie.

Jeden ze sprawdzonych użytkowników Reddita – mający ponoć pewne „wtyki” w Marvelu – gdy został zapytany o tożsamość przeciwnika Kapitan Marvel, miał odpowiedzieć, że będzie to prawdopodobnie Taskmaster. Choć sam zaznacza, że nigdzie nie padło imię tego konkretnego bohatera. Jego wnioski mają wynikać z opisu postaci, który udało mu się przeczytać gdzieś w marvelowych szkicach.

Według We Got This Covered Taskmaster miał być głównym przeciwnikiem Czarnej Wdowy. Co brzmi sensowniej, ponieważ sylwetka to co prawda strzelec wyborowy, potrafiący skopiować styl walki wroga, dzięki czemu potrafi przewidzieć niemal każdy jego ruch. Wydaje się więc, że plotka raczej się nie sprawdzi i prędzej zobaczymy złoczyńcę w kręconym obecnie filmie ze Scarlett Johansson niż w „Kapitan Marvel 2”.


Źródło: wegotthiscovered.com