Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Kto był Najwyższym Magiem podczas pięcioletniego niebytu Doktora Strange’a?

Doktor Strange objął funkcję Najwyższego Maga stosunkowo szybko, dzięki swoim obiecujących umiejętnościom, czynom i determinacji. Wszyscy po seansie „Avengers: Wojny bez granic” wiedzą jednak, że na skutek działań Thanosa Strange odszedł i powrócił dopiero po pięciu latach, a w międzyczasie ktoś musiał bronić równowagi między wymiarami.

Pytanie o to, czy Wong zajął miejsce Doktora padło podczas Celebrity Fan Fest, odtwórca roli przypuszczalnego następcy Benedict Wong odpowiedział, że w zasadzie tak. Motywuje ten domysł tym, że w końcu przecież bronił wtenczas Sanktuarium.

Aktor zaznacza, że podczas tych pięciu lat jego postać miała wiele do zrobienia – m.in. pisała książkę. Tyle tylko że bohater nigdy oficjalnie nie został obwołany Najwyższym Magiem, choć pełnił jego obowiązki, kierując obroną Sanktuarium. Benedict podobną rzecz powiedział w marcu na Reddit AMA, odpowiadając na pytanie, czy Wong powinien zostać Najwyższym Magiem po odejściu Strange’a – wówczas napisał: „Dlaczego nie! Obecnie (Wong) pilnuje Sanktuarium”.

Na razie fani zakładają, że o ile Wong podjął się roli Najwyższego Maga zajmował to stanowisko tymczasowo. Gdy Doktor powrócił w „Avengers: Koniec gry”, bohater zajmował już miejsce przy boku Strange’a, w scenie odsieczy w walce z Thanosem.

Być może więcej informacji na temat tego, co działo się w Sanktuarium pojawi się w zapowiedzianej drugiej odsłonie „Doktora Strange’a”. Mówi się, że aktorzy powinni wejść na plan w styczniu 2020 roku, aby zdążyć z premierą na 2021 rok. Przypuszczalnie nowe wieści o produkcji okrążą media po San Diego Comic Con, na którym podobno będzie gościć Marvel Studios.


Źródło: comicbook.com