Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Kto zagra w serialu na bazie Bastionu Stephena Kinga?

W styczniu CBS All Access ogłosił, że będzie realizować dziesięcioodcinkowy serial oparty na „Bastionie” Stephena Kinga. Na kierownika serii wybrano Josha Boone’a („Nowi mutanci”), wspieranego przez Bena Cavella („Seal Team”), przygotowujących obecnie serial do wejścia w fazę przedprodukcji. CBS co prawda nie poinformował oficjalnie, kto bierze udział w castingach, ale ewentualna obsada została przedstawiona zachodnim mediom przez poszczególne agencje.

James Marsden („Westworld”) podobno prowadzi zaawansowane negocjacje w sprawie odegrania Stu Redmana, Teksańczyka odpornego na wirusa, który zdziesiątkował świat. Po długim exodusie, trafił do Boulder, gdzie w końcu stał się liderem społeczności nazwanej Wolną Strefą oraz tym, który stanął naprzeciw głównego antagonisty, nadprzyrodzonego Randalla Flagga.

Drugą kluczową rolę ma sportretować rzekomo Amber Heard („Aquaman”), także prowadząca rozmowy z CBS, w kwestii wcielenia się w Nadine Cross. Nauczycielkę i dziewicę, początkowo związaną z Wolną Strefą i pałającą uczuciem do Stu, a potem wierzącą, że czeka na nią wyjątkowe przeznaczenie u boku Flagga.

Co ciekawe, Whoopi Goldberg („Uwierz w ducha”) prawdopodobnie zagrać Matkę Abagail, kobietę odporną na zarazę i przewodzącą grupie ocalałych w kierunku Boulder w Kolorado. Uważa się za nowego proroka Boga, posiada też drobne paranormalne umiejętności.

Greg Kinnear („Lepiej być nie może”) natomiast negocjuje rolę Glena Batemana, samotnego profesora cierpiącego na zapalenie stawów, którego jako pierwszego Stu spotyka na swojej drodze i zachęca go do przyłączenia się do wyprawy. To właśnie on jest właścicielem niezwykle pomocnego psa, Kojaka.

Z kolei Odessa Young („Droga przez pustynię”) ma stać się Frannie Goldsmith, młodą ciężarną kobietą, której bliscy (w tym chłopak) zginęli, a ona sama wraz z zakochanym w niej Haroldem Lauderem (bratem przyjaciółki) opuszcza rodzinną miejscowość, by trafić pod skrzydła Stu. Właśnie między nim a Fran powstanie silna więź.

Ostatnim z obsady „Bastionu” ma być Henry Zaga („Nowi mutanci”), mający odegrać Nicka Androsa, młodego, okrutnie pobitego mężczyznę, tropiącego swych prześladowców razem z pewnym szeryfem – w czym przeszkadza mu plaga. Wreszcie dołącza do Wolnej Strefy, gdzie okazuje się niezwykle przydatnym członkiem społeczności.

CBS All Access ma zamiar stać się jedną z wiodących platform streamingowych, która będzie stawiać na oryginalne i nietypowe produkcje. Jedną z nich jest choćby niedawno reaktywowana „Martwa Strefa” pod kierownictwem Jordana Peele („To my”). „Bastion” ma być kolejnym unikatowym gatunkowym dziełem, które zasili bibliotekę.


Źródło: collider.com

Opis książki:

Tak kończy się świat…

Wystarczy błąd na komputerze w laboratorium Ministerstwa Obrony. Najpierw nadchodzi epidemia. Potem pojawiają się sny…

Zaczyna się niewinnie – od zwykłego przeziębienia. Ktoś kichnął, ktoś umarł i nagle Ziemia staje się masowym grobem.

Nieliczni, którzy przetrwali, zaczynają mieć wizje wskazujące im drogę. Każdy musi dokonać wyboru i podążyć własną ścieżką.

Podzielona ludzkość formułuje dwa obozy – Wolną Strefę w Kolorado i dyktaturę w Las Vegas, rządzoną przez psychopatów i kryminalistów, w których epidemia obudziła to, co najgorsze. Ci, którzy wierzą w miłość i braterstwo, mają niewielkie szanse w starciu z nimi. Tyle że konfrontacja między siłami dobra i zła staje się nieunikniona.