Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Lobo dostanie własny serial?!

Stacja Syfy ogłosiła, że opracowuje serial o jednej z bardziej kontrowersyjnych sylwetek uniwersum DC, która obecnie gości w „Kryptonie”.

Cameron Welsh (scenarzysta i producent „Kryptona”) ma napisać i zostać producentem wykonawczym nowej serii, opowiadającej o kosmicznym płatnym mordercy i łowcy głów. W serialu o rodzimej planecie Supermena w postać Lobo wciela się Emmet Scanlan, ale na razie oficjalnie nie potwierdzono, czy wystąpi on także w solowej produkcji. Hollywood Reporter sugeruje z kolei, że przygotowywana jest dla niego umowa, aby kontynuował grę w odcinku pilotażowym.

Lobo pochodzi ze spokojnej planety Czarnia, gdzie stał się czarną owcą. Jego imię w ojczystym języku oznacza „tego kto pożera wnętrzności i to mu sprawia przyjemność” – więc nic dziwnego, że będąc nastolatkiem wymordował prawie wszystkich ze swojej rasy, tylko po to, aby zostać kimś wyjątkowym. Obecnie przemierza wszechświat na galaktycznym motocyklu, robiąc to, co kocha najbardziej – mord, rzeź i chaos.

Kilkukrotnie próbowano wprowadzić go na wielki i mały ekran, ale większość z tych prób nie skończyła się zbyt pomyślnie. Potencjalnie pełnometrażowy film o Lobo jest w planach Michaela Baya, ale niewiele wiadomo o postępie prac i tym, czy i kiedy w ogóle miałby powstać. Na razie bohater wystąpił w „Kryptonie”, niemniej Syfy rzekomo ma koncepcję na wielosezonowy serial.


Źródło: comicbook.com