Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

LucasFilm nakręci nową serię

Kierowniczka LucasFilm Kathleen Kennedy zapowiedziała, że studio rozpocznie tworzyć kolejną serię filmów, która będzie rozwijana obok cyklów „Indiana Jones” i „Gwiezdnych Wojen”.

LucasFilm ma zająć się wkrótce realizacją „Dzieci krwi i kości”, które powstaną na bazie młodzieżowej serii książek Tomi Adeyemi – pierwszy tom cyklu został w Polsce opublikowany przez Wydawnictwo Dolnośląskie.

Za sterami widowiska stanie Rick Famuyiwa („The Mandalorian”), a nowy scenariusz opracuje Kay Ouegun („Tacy jesteśmy”), która zajęła miejsce Davida Magee.

Opis książki:

Niegdyś kraina Orisza tętniła życiem i magiczną mocą, ale to już przeszłość. Teraz, pod rządami bezwzględnego władcy, magowie są ofiarami okrutnych prześladowań. Zélie straciła matkę, a jej lud – wszelką nadzieję. Kiedy jednak nadarza się okazja, aby pokonać monarchę, dziewczyna nie zamierza się poddać! Z pomocą zbuntowanej księżniczki planuje przechytrzyć następcę tronu, który chce położyć kres istnieniu magii.

Orisza to niebezpieczna kraina, królestwo złowrogich śnieżnych lampartusów i mściwych duchów. Ale największym zagrożeniem dla Zélie jest ona sama, musi bowiem zapanować nad własną mocą i coraz silniejszym uczuciem do wroga…


Źródło: deadline.com