Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Margot Robbie nakręci Tank Girl?

Wedle zachodnich doniesień komiksowa seria „Tank Girl” może zostać nakręcona przez studio LuckyChap Entertainment, założone przez Margot Robbie. Prawa do produkcji zostały odkupione od Metro-Goldwyn-Mayer.

Sprawę potwierdził współtwórca oryginalnej serii, Alan Martin, za sprawą Twittera.

Właśnie usłyszałem, że firma Margot Robbie odkupiła prawa do adaptacji „Tank Girl” ­od MGM – pisze w poście Martin – kilka miesięcy po rozpoczęciu rozwijania projektu. Żadna ze stron się z nami nie skontaktowała, więc nie mam pewności, czy będą w ogóle chcieli uzyskać konsultacje od twórców pierwowzoru.

Trudno powiedzieć, czy coś rzeczywiście przebywa w fazie produkcji czy nawet wstępnych przymiarek. Grupa LuckyChap Entertaiment może za niedługo udzieli oficjalnych informacji. Co więcej, raczej nie ma co liczyć na udział Robbie w filmie – zapewne zajmie stanowisko producenta.

Na dużym ekranie Tank Girl zagościła w 1995 roku – w Polsce noszący tytuł „Odlotowej dziewczyny” – z Lori Petty i Malcolmem McDowellem w rolach głównych. Obraz okazał się finansową klapą, na kilkanaście lat sprawiając, że nikt nie wykazywał większego zainteresowania ponowną adaptacją. Jak widać – aż do teraz.


Źródło: superherohype.com/Alan Martin/Twitter