Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Marilyn Manson usunięty z obsady Amerykańskich bogów

Stacja Starz podjęła decyzję o wycięciu Mansona ze wszystkich scen, jakie pozostały w niewyemitowanych odcinkach 3. sezonu „Amerykańskich bogów”. To efekt oskarżeń o molestowanie i znęcanie się, które we wczorajszym oświadczeniu ujawniła Evan Rachel Wood, aktorka i była partnerka Mansona. Dziś jej słowa poparło kilka innych osób, które również oskarżyły muzyka o przemocowe zachowania.

Marilyn Manson i Evan Rachel Wood byli w związku w latach 2006-2010. W poniedziałek aktorka zamieściła na swoim Instagramie wpis, w którym opisała życie u boku Mansona:

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Evan Rachel Wood (@evanrachelwood)

– Mój oprawca nazywa się Brian Warner, znany światu również jako Marilyn Manson. Zaczął mnie uwodzić, gdy byłam jeszcze byłam nastolatką i wykorzystywał mnie latami. Zrobił mi pranie mózgu, manipulował, bym była jak najbardziej uległa. Mam dość życia w strachu przed zemstą, oszczerstwami czy szantażem. Jestem tutaj, by zdemaskować tego niebezpiecznego człowieka, jak i przedstawicieli branży, którzy dawali przyzwolenie na jego zachowanie, zanim zrujnuje on życia kolejnych osób.Stoję po stronie wielu ofiar, które nie będą dłużej milczeć.

– podkreśliła w swoim wyznaniu aktorka.

Evan Rachel Wood już wcześniej wspominała o ciężkich doświadczeniach i przemocy domowej jakiej doświadczyła, ale dopiero teraz zdecydowała się ujawnić tożsamość swojego oprawcy. Po wyznaniu aktorki, zaczęły zgłaszać się kolejne kobiety, które twierdzą, że są ofiarami przemocy Mansona.

Wytwórnia Loma Vista Recordings współpracująca z muzykiem zerwała z nim kontrakt, podobnie jak reprezentująca go dotąd agencja CAA (CAA reprezentuje również Evan Rachel Wood, gwiazdę m.in. „Westworld”). Artysta został także wyrzucony z dwóch produkcji – „Amerykańskich bogów” oraz „Creep show”.

W „Amerykańskich bogach” Manson grał Johana zafascynowanego przemocą i krwią lidera grupy death metalowej Blood Death. Była ona źródłem mocy dla Mr. Wednesdaya w jego konflikcie z Nowymi Bogami. Nie wiadomo w jakim stopniu postać Johana była istotna dla fabuły serialu w pozostałych sześciu odcinkach. Jak na razie twórcy „Amerykańskich bogów” nie poinformowali czy sceny z udziałem Mansona zostaną w całości usunięte, czy może przemontowane z dublerem. Natomiast platforma Shudder zapowiedziała, że nie wyemituje odcinka 2. sezonu „Creepshow”, w którym muzyk gra jedną z głównych ról.

Sam Manson zaprzecza wszystkim oskarżeniom, mówiąc, że „to okropne zniekształcenie rzeczywistości”.