Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Marilyn Manson w ekipie American Gods 3

Według serwisu Deadline Marilyn Manson (wł. Brian Warner) dołączył do obsady trzeciego sezonu „Amerykańskich Bogów”.

Ostatnio pojawiła się wieść, że Manson wystąpi w serialu „Bastion” na bazie prozy Stephena Kinga, który powstanie na platformę CBS All Access. Widać jest pożądaną osobą w światku telewizyjnym, bo twórcy serialu Starz postanowili obsadzić go w roli niejakiego Johana Wengrena, wokalisty deathmetalowego zespołu Viking Death Blood – co ciekawe, owi muzycy mają ponoć wspomóc Pana Wednesday w wacle z Nowymi Bogami.

„Jestem jego wieloletnim wielbicielem i doceniam zarówno muzyczny, jak i aktorski talent artysty”, powiedział Chic Eglee, showrunner trzeciego sezonu. „Nie mogę się doczekać współpracy z nim przy nowej serii. Ma specyficzną energię, dowcip i nieograniczony entuzjazm. Wydaje się odpowiednią osobą do zagrania »berserkera« Odyna, a jego występ może być oryginalny, niepokojący i wyjątkowo zabawny”.

W obsadzie „American Gods” występują Ricky Whittle (Shadow Moon), Ian McShane (Pan Wendesday), Emily Browning (Laura Moon), Pablo Schreiber (Mad Sweeney), Yetide Badaki (Bilquis), Bruce Langley (Technical Boy), Crispin Glover (Pan World) i Orlando Jones (Pan Nancy).

„American Gods” to adaptacja wielokrotnie nagrodzonej powieści Neila Gaimana. Sam autor został producentem wykonawczym, a produkcją zajęło się Fremantle Media. Na showrunnera trzeciego wybrano natomiast Chica Eglee’a („Terminator: Mroczne przeznaczenie”).


Źródło: deadline.com