Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Martwe Zło bez Asha? | Bruce Campbell wyjaśnia Evil Dead Rise


W wywiadzie dla Entertaiment Weekly Bruce Campbell – odtwórca Asha w dotychczasowych produkcjach o Martwym Źle – wyjawił trochę szczegółów na temat filmu „Evil Dead Rise”. Nie będzie ponadto wcielał się w ikoniczną rolę Asha.

Obecnie trwają prace na planie „Evil Dead Rise”. Campbell pełni przy obrazie funkcję producenta wykonawczego. Film nie ma przypominać wcześniejszych produkcji. Projekt ma skupić się na Necronomiconie. Wszystko ma kręcić się wokół tej księgi. To wciąż będzie Martwe Zło, choć nie nastawione na bohaterów i ich percepcję świata. Akcja ma rozgrywać się z kolei w mieście, a nie w domku w głębi lasu.

„Evil Dead Rise” ma być współczesnym urbanistycznym horrorem, który pierwszy raz przeniesie opowieść o Martwym Źle z lasu do miasta. Historia będzie śledzić zwaśnione siostry, których spotkanie po latach przerwie demon – kobiety będą musiały walczyć o życie i zmierzyć się z koszmarnym obliczem swej rodziny. Film nie ma mieć żadnych powiązań z poprzednimi produkcjami.

W filmie wystąpią Alyssa Sutherland, Lily Sullivan, Gabrielle Echols, Morgan Davies i Nell Fisher. Lee Cronin stoi za kamerą i opracował scenariusz.

Premiera ma odbyć się w 2022 roku na HBO Max.

Evil Dead Rise


Źródło: ew.com