Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Marvel ujawnia plany na 5. i 6. Fazę MCU

Kevin Feige podczas San Diego Comic-Con 2022 dał fanom Marvela zajęcie do 2025 roku. A dokładniej, pokazał jakich produkcji mogą się spodziewać w ramach 5. i 6. Fazy rozwoju MCU. Poznaliśmy też pierwsze szczegóły dotyczące nadchodzących filmów i seriali.

Na trwającym w San Diego Comic-Conie w Marvel ogłosił, że 4. faza MCU zakończy się w tym roku widowiskiem „Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu”. W zeszłym roku całe uniwersum Marvela zaczęły dopełniać także seriale. Jak więc będzie wyglądać przyszłość MCU?

Zakończenie 4. Fazy MCU:
She-Hulk: Attorney in Law – 17 sierpnia 2022 (Disney+)
Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu – 11 listopada 2022

The Multiverse Saga:

Faza 5. MCU:
Ant-Man and the Wasp: Quantumania – 17 lutego 2023 r.
Secret Invasion – wiosna 2023 r. (Disney+)
Guardians of the Galaxy Vol. 3 – 3 maja 2023 r.
Echo – lato 2023 r. (Disney+)
Loki season 2 – lato 2023 r. (Disney+)
The Marvels – 28 lipca 2023 r.
Blade – 3 listopada 2023 r.
Ironheart – jesień 2023 r. (Disney+)
Agatha: Coven of Chaos – zima 2023 r. (Disney+)
Daredevil Born Again – wiosna 2024 r. (Disney+)
Captain America: New World Order – 3 maja 2024 r.
Thunderbolts – 26 lipca 2024 r.

6. Faza MCU:
Fantastic Four – 8 listopada 2024 r.
Avengers: The Kang Dynasty – 2 maja 2025 r.
Avengers: Secret Wars – 7 listopada 2025 r.

 

Co wiemy na temat poszczególnych tytułów?

„Ant-Man and the Wasp: Quantumania” to kolejna produkcja MCU mająca postawić na rozwijanie multiwersum. Na plakacie widowiska zaprezentowanym z okazji SDCC pojawił się Kang Zdobywca. Po raz pierwszy w MCU spotkaliśmy go w serialu „Loki”. Od tego momentu było wiadomo, kto będzie największym zagrożeniem w 5. Fazie MCU.

W sequelu „Ant-Mana” pojawią się m.in.: Paul Rudd (Scott Lang), Evangeline Lily (Hope Van Dyne), Michael Douglas (Dr. Hank Pym), Michelle Pfaiffer (Janet Van Dyne), Michael Peña (Luis), Laurence Fishbourne (Bill Foster), Kanthryn Newton (Cassie Lang), Jonathan Majors (Kang Zdobywca), David Dastmalchian (Kurt), T.I. (Dave), Walton Goggins (Sonny Burch), Hannah John-Kamen (Ghost), Randall Park (Jimmy Woo). Za kamerą ponownie stanął Peyton Reed. Premiera 17.02.2023 roku.

„Blade” dostał oficjalną datę premiery, która przypada 03.11.2023 roku. Już wkrótce wystartują zdjęcia na planie widowiska. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, tytułową rolę w filmie będzie dzierżył zdobywca Oscara, Mahershala Ali. Reżyserem nowego „Blade’a” został Bassama Tariqa, twórca „Mogul Mowgli”.

„Daredevil: Born Again” – serial został oficjalnie zapowiedziany podczas tegorocznego Comic-Conu w San Diego. Matt Murdock zadebiutował w MCU w filmie „Spider-Man: Bez drogi do domu”, a bohater pojawi się też w „She-Hulk”. Co jednak z jego alter-ego? Okazuje się, że na powrót Daredevila przyjdzie nam poczekać do 2024 roku. Wówczas na Disney+ pojawi się „Daredevil: Born Again”. Serial otrzyma aż 18 odcinków,a w obsadzie powrócą Charlie Cox i Vincent D’Onofrio. Na chwilę obecną nie wiadomo niestety czy będzie to reboot, soft-reboot czy może kontynuacja serialu, który pierwotnie został stworzony przez Netflix.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Marvel Entertainment (@marvel)

„Captain America: New World Order” – to oficjalny tytuł czwartego filmu o postaci Kapitana Ameryki w MCU. Będzie to zarazem pierwszy film skupiony na nowym Kapitanie Ameryce, którego sportretuje Anthony Mackie. Scenariusz filmu ma przygotować showrunner serialu „Falcon i Zimowy Żołnierz”, Malcolm Spellman oraz Dalan Musso, który również pracował nad serialem. Film zadebiutuje 3 maja 2024 r.

 

„Thunderbolts” w końcu zadebiutują w MCU! Drużynę nawróconych złoczyńców, która jest odpowiedzią na Legion Samobójców od DC Comics, zobaczymy na wielkim ekranie 26 lipca 2024 roku. Nie wiemy, kto wejdzie w skład filmowych Thunderbolts, ale w komiksach w drużynie znaleźli się m.in. Zimowy Żołnierz, Ghost, Taskmaster, Yelena Belova, Baron Zemo, US Agent czy Abominacja. Reżyserią zajmie się Jake Schreier („Papierowe miasta”), a scenariusz przygotuje Eric Pearson („Czarna Wdowa”).

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Marvel Studios (@marvelstudios)

„Fantastyczna Czwórka” otworzy natomiast 6. Fazę MCU. Film został zapowiedziany przez Marvel Studios dość dawno, ale dopiero teraz ogłoszono oficjalnie jego datę premiery: 8 listopada 2024 r. Nie wiemy kto stanie za kamerą widowiska, ale za produkcję odpowiedzialni będą Grant Curtis i Nick Pepin, którzy wcześniej stworzyli dla Marvela „Moon Knighta”.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Marvel Entertainment (@marvel)

Avengers powrócą w 2025 roku w dwóch filmach: „Avengers: The Kang Dynasty” (2 maja) i „Avengers: Secret Wars” (7 listopada). Na rozstrzygnięcie walki superbohaterów z potężnym przeciwnikiem przyjdzie nam więc czekać krócej, niż to było w przypadku „Avengers: Wojna bez granic” i „Avengers: Koniec Gry”. Nie wiemy jeszcze, kto zajmie się wyreżyserowaniem kolejnych widowisk z serii „Avengers”, ale Kevin Feige zapowiedział, że nie będą to bracia Russo.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Marvel Entertainment (@marvel)

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Marvel Entertainment (@marvel)

Będzie co oglądać! Kto już notuje zeszyt na zaległości?…