Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Max Payne 3 – Pierwszy zwiastun

Firma Rockstar Games właśnie opublikowała pierwszy zwiastun oczekiwanej gry „Max Payne 3”. Czy będzie to godna kontynuacja hitowej serii? Czy gra będzie przypominać poziomem ekranizację „Max Payne’a”?

Max Payne 3 to strzelanina TPP, będąca trzecią odsłoną kultowego cyklu i zarazem kontynuacją historii policjanta Maksa Payne’a. Produkcją gry nie zajmowało się jednak znane z poprzednich dwóch odsłon serii studio Remedy, lecz kanadyjski oddział firmy Rockstar Games, mieszczący się w Vancouver.

Dzięki Max Payne 3 poznajemy zupełnie nowy rozdział z życia głównego bohatera. Słynny detektyw jest osiem lat starszy, zmęczony egzystencją i jeszcze bardziej cyniczny niż do tej pory. Payne zmienił się z wyglądu – jedyne owłosienie na jego głowie to zaniedbany zarost, twarz ma naznaczoną zmarszczkami i bliznami, a skórę na czole rozpinają mu żyły. Również z postury to też już nie ten sam Max. Teraz nasz podopieczny robi wrażenie muskularną sylwetką, podkreślaną przez przylegającą do ciała koszulkę. O sto osiemdziesiąt stopni zmieniła się także jego sytuacja życiowa. Niegdysiejszy oficer NYPD przeniósł się do skażonego przestępczością Sao Paulo, by pracować tam jako ochroniarz jednej z bogatych rodzin. Wspólnie z Maksem bierzemy udział w szeregu niebezpiecznych misji i staramy się wykorzystać ostatnią szansę, by wydostać bohatera z przepaści osamotnienia, zagubienia i uzależnienia od leków.

Czarnobiała stylistyka gry została zastąpiona widokiem obskurnych gett, które jak labirynt kryją w sobie setki wrogów, czających się w bramach, na rogach ulic i w cieniu palmowych liści. W Max Payne 3 możemy wspinać się po niewysokich murach, korzystać z dwóch różnych rodzajów broni jednocześnie oraz szybko podbiegać do osłon, by niczym w Gears of War przeczekać grad kul. Tytuł pozwala także na robienie z przypadkowych osób żywych tarcz, spowalnianie akcji (bullet time) i branie udziału w sekwencjach zręcznościowych (environmental bullet time).

Nie znaczy to jednak, że całkowicie żegnamy się z Maksem, jakiego znamy z poprzednich odsłon serii. W fabułę wplecione zostały liczne flashbacki, które przybliżają nam, co dokładnie stało się pomiędzy drugą a trzecią częścią cyklu i wyjaśniają, dlaczego bohater znalazł się właśnie w takim położeniu.

Max Payne 3 wykonany został na silniku RAGE, który w dużej mierze stanowił o sukcesie GTA IV. W roli Maksa Payne’a powraca James McCaffrey (znany także z serialu „Wołanie o pomoc”) – tym razem nie tylko użyczył głosu bohaterowi, ale także „zagrał” go dzięki technologii motion capture. Po raz pierwszy w historii cyklu produkt oferuje również kilka trybów rozgrywki multiplayer.

TRAILER – tylko dla pełnoletnich;)