Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Maya Erskine w obsadzie Obi-Wan Kenobiego

Serwis Deadline ogłosił, że Maya Erskine („PEN15”, „Gorzkie wino”) dołączyła do obsady serialu „Obi-Wan Kenobiego”. Produkcja opracowywana jest z myślą o usłudze Disney+.

Erskine na zachodzie znana jest przede wszystkim z komedii Hulu „PEN15”. Wspólnie z Anną Konkle współtworzyły i współprodukowały obraz, dzięki czemu otrzymały nominację do nagrody Emmy.

Seria o Obi-Wan Kenobim – w którego wcieli się ponownie Ewan McGregor – ma rozgrywać się osiem lat po wydarzeniach z „Zemsty Sithów”. Pozostałe szczegóły trzymane są w tajemnicy. Akcja serialu potencjalnie ma mieć miejsce między innymi na Tatooine pomiędzy epizodem III i IV „Gwiezdnych Wojen”.

W serialu mają powrócić Hayden Christensen (Anakin Skywalker) i Joel Edgerton (Owen Lars). Wśród nowych członków obsady znajdą się Kumail Nanijani („Eternals”), O’Shea Jackson Jr („Godzilla: Król potworów”), Sung Kang („Szybcy i wściekli 9”), Rupert Friend („Młoda Wiktora”), Simone Kessell („Of Kings and Prophets”) oraz Benny Safdie („Nieoszlifowane diamenty”).

Premiera serialu ma nastąpić w 2021 roku.