Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Melisandre powróci w prequelu Gry o tron?

Najpopularniejszy serial świata przed kilkoma tygodniami dobiegł końca, ale fanów wciąż dręczą liczne pytania, które albo pozostaną w sferze domysłu lub niedopowiedzenia, albo znajdą rozwinięcie w powieściach George’a R.R. Martina. Wiele z nich dotyka postaci Melisandre.

Czerwona Kapłanka to jedna z najbardziej tajemniczych sylwetek ze świata „Pieśni Lodu i Ognia”, i chociaż między książkową a serialową bohaterką istnieją wyraźne różnice, to i tak najważniejsze kwestie o tym kim jest i jaka jest jej przeszłość osnute są mgłą tajemnic w obu wersjach. Ale odtwórczyni roli, Carice van Houten, w wywiadzie dla serwisu Deadline odpowiedziała, że istnieje możliwość powrotu Melisandre w szykowanym prequelu „Gry o tron”.

W dodatku przyznała, że śmierć Czerwonej Kapłanki była pełna wdzięku, szczególnie po tym, co widzowie mogli zobaczyć w następnych epizodach. To właśnie jej odejście wskazuje się jako udane, podobnie jak poprowadzenie całego wątku (narzeka się tylko na brak odpowiedzi à propos Pana Światła) – zwłaszcza, gdy zestawia się śmierć Melisandre ze śmiercią Cersei.

Gdy zaś została zapytana o przypuszczalny powrót Czarnej Kapłanki w przygotowywanym obecnie prequelu, odparła, że hipotetycznie można by było zobaczyć młodą Melisandre. Uznała, że byłoby to całkiem zabawne. Choć na pewno to nie ona by ją portretowała, gdyż nikt się z nią dotychczas nie skontaktował.


Źródło: deadline.com