Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Metro 2033 doczeka się ekranizacji?

Okazuje się, że kolejna fantastyczna seria książek zostanie zekranizowana. Dmitrij Gluchowski poinformował na swoim profilu, że „Metro 2033” trafi na duży ekran, zaś odpowiedzialni za to twórcy zdradzili nieco technicznych szczegółów.

TNT-Premier Studios Company, TV-3 Channel oraz Central Partnership Film Company połączyły siły i mają zająć się filmową adaptacją postapokaliptycznej trylogii Dmitrija Gluchowskiego, która w ostatnich latach zyskała zarówno wiernych czytelników, jak i rzesz fanów egranizacji.

Opublikowany przez Dmitry Glukhovsky Piątek, 23 sierpnia 2019

Zdjęcia mają rozpocząć się w przyszłym roku, a rosyjska premiera przewidziana została na 1 stycznia 2022 roku. Prawa do filmu w całości posiada Gazprom Media, do której należą wspomniane studia. Na razie nie pojawiła się informacja, kto stanie za kamerą i kogo moglibyśmy zobaczyć na ekranie.

Jeden z producentów Valery Fedorovich wskazuje, że stworzenie filmu na bazie książek Gluchowskiego będzie niezwykłym przedsięwzięciem z bardzo dużym budżetem. Z wypowiedzi Fedorovich można także wywnioskować, że pewną motywacją do opracowania kinowego obrazu jest rozpoznawalność marki na świecie oraz niemała grupa fanów.

Seria stworzona przez Gluchowskiego obejmuje oryginalną trylogię („Metro 2033”, „Metro 2034”, i „Metro 2035”), ponad sto powieści różnych autorów (piszących w ramach „Uniwersum Metro 2033” bądź „Uniwersum Metro 2035”), trzy gry wideo („Metro 2033”, „Metro: Last Light” i „Metro: Exodus”) i co najmniej dwie gry bez prądu. Same książki autora przetłumaczono na czterdzieści języków.

Inny producent Evgeniy Nikishov mówi o tym, że w ostatnich dekadach w Rosji fantastyka postapokaliptyczna stała się niebywale popularna, przez co szykowany film ma ogromny potencjał kasowy.


Źródło: variety.com