Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Mężczyzna zaatakował swojego sąsiada mieczem ze Star Treka

Wielu fanów różnego rodzaju gier czy filmów ma w swoim domu gadżety je upamiętniające. Mieszkaniec stanu Waszyngton miał w domu bat’letha, replikę tradycyjnej białej broni używanej przez Klingonów. Nikomu to nie wadziło, dopóki nie zaatkował nią swojego sąsiada.

Zdarzenie miało miejsce w mieście Spokane. Pięćdziesięcioletni Carlo Morris Cerutti miał od pewnego czasu problemy ze swoim sąsiadem, który notorycznie wyrzucał swoje śmieci do jego pojemnika. Miarka przebrała się, gdy po tym, jak żona Ceruttiego zwróciła uwagę sąsiadowi, mężczyzna wysypał zawartość worka na nią, a resztę rozrzucił po całym ich ogródku. Zdenerwowany Carlo wpadł do mieszkania, chwycił za bat’letha i ruszył na uprzykrzającego się sąsiada.

Zdaniem zaatakowanego, Carlo chciał mu wyrządzić poważną krzywdę i mężczyzna z trudem schował się w domu przed wariatem. Z kolei żona Carlo twierdzi, że jej mąż chciał sąsiada jedynie postraszyć, gdy ten szalał na ich podwórku. Roztrzygnięcie tego sporu jest teraz w rękach wymiaru sprawiedliwości.