Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Michael Keaton powraca jako Batman!

Serwis The Wrap ogłosił, że w opracowywanym właśnie widowisku „The Flash” Michael Keaton powróci w roli Mrocznego Rycerza.

Od pewnego czasu rozmawiano o tym, że Keaton powróci do roli Batmana – szczególnie, że w filmie miało zostać zaprezentowane dość ciekawe zdarzenie rozdzielenie przyszłości na dwie alternatywne linie czasowe (podobny motyw zasugerowano w „Avengers: Koniec gry”). Niedawno pojawiła się jednak wątpliwość w sprawie angażu aktora, ponieważ ten publicznie wyraził obawy a propos kręcenia zdjęć i własnego podróżowania w czasie pandemii COVID-19. Nie zmienia to faktu, że obecnie jego agencja potwierdziła jego występ w tym widowisku.

„The Flash” doczekał się świeżego scenariusza od Christiny Hodson („Birds of Prey”). Będzie on swego rodzaju adaptacją komiksu „Flashpoint”, w którym Flash cofa się w czasie, aby ocalić matkę przed wypadkiem. Przez swe działania sprawia, że czasoprzestrzeń się rozdziela tworząc dwie oddzielne linie czasowe – w jednej z nich pojawi się Batman grany przez Keatona. Andy Muschietti („To”) wyreżyseruje produkcję.

Film zadebiutuje na ekranach kin 4 listopada 2022 roku.