Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Microsoft kupił Bethesdę!

W branży gier od czasu do czasu pojawiają się wiadomości o przejęciu jednej firmy przez inną, jednak dzisiejsze wieści zelektryzowały graczy na całym świecie. Bez wcześniejszych zapowiedzi Microsoft poinformował w komunikacie prasowym o nowej transakcji – zakupie firmy ZeniMax Media. Za kwotę 7,5 mld dolarów Xbox zyskał prawa do takich marek jak: „Doom”, „Fallout”, „The Elder Scrolls” czy „Wolfenstein”.

Xbox i Bethesda współpracowały ze sobą od lat i jak poinformował szef marki Xbox Phil Spencer, teraz zdecydowano, że wspólna pasja do gier będzie kontynuowana pod kierunkiem Microsoftu. Amerykański gigant wykupił Bethesdę oraz należące do niej studia: Bethesda Game Studios, Bethesda Softworks, MachineGames, Arkane Studios, id Software, ZeniMax Online Studios, Tango Gameworks czy Alpha Dog.

Co to znaczy? Xbox będzie odpowiadać za takie marki jak „Doom”, „Fallout”, „The Elder Scrolls”, „Wolfenstein”, „Dishonored”, „Quake”, „The Evil Within”, „Prey” czy nadchodzący „Starfield”. Najprawdopodobniej kolejne części poszczególnych cykli będą dostępne wyłącznie w wersjach na konsole Xbox.

Microsoft zapowiedział też, że wszystkie nadchodzące produkcje Bethesdy, w tym wspomniany „Starfield”, od dnia premiery będą dostępne w abonamencie Xbox Game Pass.