Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Mistrzyni rekrutacji zatrudnia czytelników

Meg Crosby w latach 2003-2008 pracowała jako osoba zarządzająca kadrami w jednej z najbardziej znanych firm na świecie – czyli w Google’u, doskonale więc wie, że sukces uzależniony jest od pewnych cech charakteru, których nie da wyczytać się z CV. Kluczowa jest rozmowa kwalifikacyjna, a rekruterka dobrze wie, o co powinna zapytać, by jak najlepiej poznać kandydata. Obecnie prowadzi własną firmę, PeopleCap Advisors.

Jako że Meg Crosby najbardziej ceni w pracownikach dociekliwość intelektualną, czyli chęć oraz zdolność do uczenia się nowych rzeczy. Tylko jak ocenić tak nietypową zmienną?

Okazuje się, że wystarczy jedno pytanie (czy wariacje na jego temat): „Jaką książkę czytałeś ostatnio?” czy „Co właśnie czytasz?”. Rekruterka przyznaje, że nie zatrudniłaby osoby, która nie czyta niczego – w rozmowie z „Business Insiderem” podkreśliła, że nawet wspomnienie o ciekawym artykule w „The New York Times” jest lepsze niż brak zainteresowania czytelnictwem.

Wysoko ceni także podanie w CV prawdziwej pasji – co poznaje po ożywieniu się przy okazji wspomnienia tematyki hobby. Posiadanie pasji i spędzanie nad nią czasu także ma świadczyć o dociekliwości intelektualnej. To sprawia, że kandydat jest bardziej interesujący i zyskuje przewagę nad tymi, którzy tylko wstają rano i wychodzą do pracy.

Źródło: businessinsider.com.pl