Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Moja przyjaciółka opętana zmierza na ekran

Serwis The Hollywood Reporter ogłosił, że powieść grozy „Moja przyjaciółka opętana” Grady’ego Hendrixa zostanie sfilmowany, a sama produkcja jest już w zaawansowanym stadium.

Fabuła będzie opowiadać o Abby, uczennicy drugiej klasy liceum, podejrzewająca, że jej najlepsza przyjaciółka została opętana przez demona. Film znajduje się obecnie w produkcji i ma trafić na Amazon Prime.

W obsadzie znaleźli się Elsie Fisher, Amiah Miller, Cathy Ang i Rachel Ogechi. Damon Thomas („Penny Dreadful”) ma wyreżyserować dzieło.

Opis książki (Vesper):

Jest rok 1988. Abby i Gretchen są najlepszymi przyjaciółkami już od czwartej klasy szkoły podstawowej. Pewien wieczór, wypełniony beztroską zabawą i nocnymi nagimi kąpielami w oceanie, nie kończy się jednak tak, jak by sobie tego życzyło rozbawione towarzystwo. Gretchen ginie w ciemności nocy, gdzieś w lesie, a gdy się odnajduje – nie jest już tą samą dziewczyną, co kilka godzin wcześniej. Abby wyraźnie widzi, jak w kolejnych dniach Gretchen zamienia się w zaniedbaną, wulgarną, obcą jej osobę. Zaczynają się też dziać dziwne rzeczy za każdym razem, gdy Gretchen jest w pobliżu. Śledztwo podjęte przez Abby doprowadzi ją do zaskakujących odkryć. Zanim jednak ich historia dotrze do przerażającej kulminacji, o losie Abby i Gretchen zadecyduje jedno pytanie: Czy ich przyjaźń jest wystarczająco silna, by pokonać diabła?