Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Mulan w szeregach armii na foto Empire

Na serwisie Empire ukazała się ekskluzywna fotografia z szykowanego filmu „Mulan”, będącego wersją live-action animacji z 1998 roku, ale z istotnymi zmianami w strukturze utworu.

Aktorska odsłona animacji „Mulan” została wyreżyserowana przez Niki Caro. Scenariusz filmu napisali Lauren Hynek, Rick Jaffa, Elizabeth Martin i Amanda Silver. W obsadzie pojawią się m.in. Yifei Liu (Mulan), Jet Li (Cesarz), Ron Yuan (Sierżant Qiang), Donnie Yen (Komandor Tung), Utkarsh Ambudkar (Skath), Yoson An (Chen Honghui), Roger Yuan (Duba Tegin), Jason Scott Lee (Bori Khan), Jimmy Wong (Ling), Doua Moua (Chien Po), Rosalind Chao (Hua Li) i Tzi Ma (Hua Zhou).

Mulan opowiada historię nieustraszonej młodej dziewczyny, która w męskim przebraniu wyrusza do walki w obronie swojego kraju. Będąc nieodrodną córką wielkiego wojownika, Hua Mulan jest szybka, nieustraszona i zdeterminowana. Kiedy cesarz nakazuje, aby jeden mężczyzna z każdej rodziny służył w jego armii, Mulan zajmuje miejsce swojego chorego ojca. Jako Hua Jun staje się jednym z największych chińskich wojowników.

„Mulan” trafi do kin 27 marca 2020 roku.


Źródło: empireonline.com