Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Nad czym pracuje James Wan?

Reżyser “Aquamana” ujawnił, nad czym obecnie pracuje.

Chyba nikogo nie zdziwi, że po superbohaterskim blockbusterze autor „Obecności” ponownie sięga po kino grozy, choć w nowym obrazie nie do końca porzuca realizacje z herosami. We wpisie na Instagramie zdradził, że od niedawna (25 września) zajmuje się horrorem dla New Line Cinema, którego tytuł brzmi „Malignant”.

Wan nie zdradził wielu szczegółów na temat tego, o czym będzie film. Czuje się za to niezwykle podekscytowany pracą nad nim – szczególnie, że będzie to jego dziesiąta fabularna produkcja, którą będzie kierował jako reżyser. Jednak łatwo dojść do wniosku, że obraz powstaje na bazie komiksu Wana, zatytułowanego „Malignant Man”, opowiadającego o Alanie Gatesie, mężczyźnie pozornie cierpiącym na chorobę nowotworową, acz okazuje się, że obiekt zidentyfikowany jako guz to tak naprawdę pasożyt, dzięki któremu bohater zyskuje nadprzyrodzone siły. Gdy zaczyna nad nimi panować, wykorzystuje swą moc do walki z tajnym stowarzyszeniem.

W dotychczasowym dorobku reżysera dominują horrory, „Piła”, „Naznaczony”, „Martwa cisza” czy „Obecność” to tylko większość z nich, ale sam Wan zajmuje się również produkcją, nadzorując autorskie uniwersum, w którym ukazały się już „Topielisko. Klątwa La Llorony” czy „Annabelle wraca do domu”.

Premiera „Malignat” przewidziana została na bliżej nieokreślony 2020 rok, a w obsadzie znalazła się Annabelle Wallis („Anabelle: Narodziny zła”, „Król Artur: Legenda miecza”).


Źródło: epicstream.com