Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Netflix nakręci The Division z Jake’em Gyllenhaalem i Jessicą Chastain

Netflix nabył prawa do zaadaptowania gry Ubisoftu. W „The Division” mają wystąpić także gwiazdy kina, Jake Gyllenhaal („Spider-Man: Daleko od domu”) i Jessica Chastain („X-Men: Mroczna Phoenix”). Wiadomość została ogłoszona na E3.

Fabuła gry rozgrywa się w bliskiej przyszłości. W czasie poprzedzającym Boże Narodzenie następuje bioterrorystyczny zamach – na banknotach w Nowym Jorku zostaje rozprzestrzeniony zmodyfikowany wirus ospy. Ludzie tracą nad sobą kontrolę, wojsko nie może uporać się z chaosem, a na ulicę miasta wkracza specjalnie wyszkolona grupa (The Division), która ma nie tylko ugasić zamieszanie i przedrzeć się przez niebezpieczeństwo, ale przede wszystkim odnaleźć terrorystów.

Scenariusz opracował Rafe Judkins („Agenci T.A.R.C.Z.Y.”), a David Leitch („Deadpool 2”) zajmie się wyreżyserowaniem filmu. Gyllenhaal i Chastain znaleźli się zaś w obsadzie produkcji.

„Tom Clancy’s: The Division” w 2016 roku pobił rekord, stając się jedną z najszybciej sprzedających się gier wideo. Obecnie ponad dwadzieścia milionów osób gra w drugą odsłonę serii – wydaną w marcu tego roku.


Źródło: ew.com