Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Netflix otrzymał tysiące petycji, aby anulować… Good Omens

Amerykańska grupa chrześcijan potępiła historię Neila Gaimana i Terry’go Pratchetta, ponieważ w ich wizji „szatanizm wydaje się normalny”. Co więcej, zmobilizowała się do wysłania tysiąca petycji, aby znieść serial „Good Omens” od Amazon Prime, tyle tylko że nie trafiły one do właściwych twórców produkcji, lecz do Netflixa.

Petycję wzywającą do anulowania serii podpisało ponad dwadzieścia tysięcy chrześcijan. Grupa motywuje swą decyzję tym, że „Good Omens” to „kolejny krok do uczynienia satanizmu czymś normalnym i akceptowalnym”, „drwiną z Boga”, „Bóg jest tam kobietą”, „antychryst normalnym dzieckiem” czy „nie widać w nim wyraźnych barier między Dobrem i Złem”.

Sześcioodcinkowy serial miał premierę w zeszłym miesiącu. W głównych rolach wystąpili David Tennant (Crowley) i Miechael Sheen (Aziraphale), których postacie zamierzają odnaleźć antychrysta i zapobiec nadchodzącej apokalipsie. Produkcja powstała z silnym zaangażowaniem Gaimana, gdyż jedną z próśb Pratchetta przed śmiercią, było to, aby autor „Amerykańskich bogów” przeniósł ich wspólną książkę na ekran. Gaiman objął stanowisko showrunnera i napisał scenariusz do „Good Omens”.

Gaiman skomentował również działanie na Twitterze: „Kocham to, że zamierzają napisać do Netflix, aby anulowali #GoodOmens. To takie piękne… Obiecacie, że im powiecie?”.

Jednym z głównym inspiratorów akcji jest John Horvat II, często wzywający Amerykanów do wprowadzenia zasad w działanie, żeby wypracować coś, co nazywa organizacją społeczeństwa chrześcijańskiego. Takie sytuacje nie są dla niego niczym nowym, niedawno skierował swe działa także przeciw amerykańskiej sieci Walmart, która wykorzystała wizerunek Jezusa do sprzedaży lodów.


Źródło: theguardian.com