Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Nie będzie 2. sezonu Watchmen?

Serial „Watchmen” nie doczeka się kontynuacji. Twórca zrezygnował, a stacja HBO szanuje jego decyzję. Nie zobaczymy nowych odcinków o zamaskowanych superbohaterach.

„Watchmen” zadebiutował 20 października 2019 roku na HBO i został bardzo dobrze przyjęty zarówno przez krytyków (średnia ocen 96% na Rotten Tomatoes), jak i fanów. Niestety nawet takie wyniki nie oznaczają, że będziemy mogli cieszyć się kolejnymi sezonami.

HBO nie ma zamiaru realizować kolejnego sezonu bez twórcy pierwszego, Damona Lindelofa. Filmowiec wielokrotnie powtarzał, że nie będzie kontynuować historii. Mimo tego, że Lindelof dał HBO swoje błogosławieństwo, by kontynuowała serial z innym scenarzystą i producentem, to stacja zdecydowała się porzucić „Watchmen”.

Szef programowy HBO, Casey Bloys podkreśłił, że jedynie wspólnie z Lindelofem widziałby sens wznowienia prac nad 2. i kolejnymi sezonami:

– [Lindelof] miał genialne podejście do materiału źródłowego – otworzył go, wykreował niemal nowy świat. Wszystko zależy od tego, co Damon chce teraz zrobić. Jeśli przedstawi jakiś ekscytujący pomysł na kontynuację, czy może antologię jak w „Fargo” czy „Detektywie”, to oczywiście może to zrobić. Jesteśmy dumni z „Watchmen”, ale ciężko mi wyobrazić sobie kontynuację bez Damona zaangażowanego w projekt.

– podkreśla Bloys.

„Watchmen” od Lindelofa liczy dziewięć odcinków i jest kontynuacją wydarzeń przedstawionych na kartach kultowego komiksu autorstwa Alana Moore’a i Dave’a Gibbonsa. W serialu możemy zobaczyć starsze wersje takich bohaterów, jak Ozymandiasz czy Jedwabna Zjawa, jednak Lindelof wprowadził do tego świata też zupełnie nowe postacie.

Serial jest dostępny na platformie HBO GO i jak widać, szanse na powstanie 2. sezonu są na chwilę obecną bardzo nikłe.