Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Nie tylko Disneyland! Studio Ghibli planuje stworzyć własny park rozrywki

Nie da się ukryć, że Studio Ghibli pozostaje jedną z najlepszych wytwórni filmów animowanych na świecie, a obecnie podobno planują rozwinąć działalność, tworząc tematyczny park rozrywki.

Wybitny reżyser i współtwórca wytwórni Hayao Miyazaki („Ruchomy zamek Hauru”, „Księżniczka Mononoke”) przebywa aktualnie na emeryturze, studio weszło w wytężoną fazę produkcji nowego dzieła, zaś dyrektorzy rozpoczynają planować park rozgrywki, oparty na kreacjach ze swojej bogatej filmografii.

Gubernator Aichi Hideaki Omura, za pomocą Twittera, przedstawił szkice koncepcyjne, przybliżające orientacyjny wygląd parku i zarysował co prezentują poszczególne wizualizacje. W Japonii odbyła się również konferencja prasowa, na której zapowiedziano, że lunapark Studia Ghibli powinien zostać otworzony w 2022 roku.

Na zaprezentowanym wyżej szkicu widać sklep z antykami znany z „Szeptu serca”. Jego replika ma stanąć w centrum parku i będzie też można tam kupić rekonstrukcje pamiątek związanych ze Studiem Ghibli. Z kolei w następnym tweecie pokazano obszar magazynowy, ale nie zdradzono, co ma się wewnątrz niego znajdować.

Jako że lunapark ma być utrzymany w stylu produkcji Miyazaki, nie zabraknie w nim lasów i przestrzeni zielonych, więc można być pewnym, że pojawi się tam kilka skwerów dobrze znanych z filmów artysty, jak Las Dondoko, opodal którego wzniesiona zostanie wioska plemienia Emishi z „Księżniczki Mononoke”. Będą to odniesienia do wątków ekologicznych często spotykanych u reżysera.

Na innych szkicach udostępnionych przez Omurę można znaleźć choćby Obszar Doliny Czarownic, ale to zaledwie część tego, co planuje stworzyć Studio Ghibli – fani mogą śledzić postępy prac oraz przyglądać się, jak zostaną odwzorowane wstępne wizualizacje.

Z kolei na poniższym zdjęciu gubernator przedstawił rozlokowanie poszczególnych obszarów, które mają zająć miejsce obiektów nieużytkowanych i niezagospodarowanych gruntów.


Źródło: comicbook.com/Aichi Hideaki Omura