Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

O niezwykłym panelu Firefly na SDCC

Prezentujemy najciekasze wydarzenia z panelu serialu Firefly, który uświetniał dziesiątą rocznicę jego powstania. W treści także kilka wideo z panelu, który odbył się na San Diego Comic-Conie.

Na panelu zjawili się Joss Whedon, Nathan Fillion, Adam Baldwin, Alan Tudyk, Sean Maher, Summer Glau oraz scenarzysta Jose Molina i producent, Tim Minear. Cały panel był nagrany i zostanie wyemitowano w postaci filmu dokumentalnego Browncoats Unite – premiera w USA zaplanowana na 11 listopada.

Whedon opowiadał, że obsada Firefly była najlepszą, z jaką kiedykolwiek współpracował. Zdradził, że doświadczenie przy Serenity zmieniło sposób, w jakim pracuje. Fillion komplementował Whedona, że dzięki niemu zagrał najlepszą postać w swojej karierze.

Siostra Alana Tudyka po anulowaniu serialu namalowała obraz Whedona, który chroni świetlika w słoiku przed złymi dyrektorami stacji FOX. Whedon zdradził, że wciąż wisi w jego domu. Twórca opowiadał także, że miał plan na kolejne odcinki – zagłębiłby się w konspirację Blue Sun.

Na końcu zapytano Whedona: „czym dla ciebie są fani?”. Whedon zapłakał i odpowiedział  możemy to zobaczyć w jednym z poniższych filmików.

Dziennikarz „Bleeding Cool” twierdzi, że Whedon chce zrealizować restart Firefly. Według niego powiedział to sam Whedon, lecz jego redakcyjni koledzy się z nim nie zgadzają, twierdząc, że był to żart. Dlatego też na razie tak to traktujmy.

Jakub Ćwiek na gorąco po panelu napisał: Poznałem Kinga, jadłem obiad z Willisem ale nic, nic! nie równa się temu, co właśnie przeżyliśmy. Bez podpisów, bez wspólnych zdjęć, za to wśród tysięcy ludzi krzyczących i klaszczących na część załogi. Whedon nie wiedział co powiedzieć, Nathan i Alan płakali lizami wzruszenia… A my razem z nimi. To jest siła comic-conu! To siła najlepszej załogi świata! Nie da się zatrzymać sygnału a my, wciąż lecimy! Napisze więcej jak ochłonę!!!!
Szerzej o panelu rozpisał się w relacji dla zaprzyjaźnionego portalu, Hatak.pl.

 

whedon
Joss Whedon, Jakub Ćwiek i Maciej „Elvis” Wanicki.

{youtube width=”500″}cH9Xvp3iv6M{/youtube}

{youtube width=”500″}LNLy6t19uPc{/youtube}

{youtube width=”500″}PliKd-7UNTs{/youtube}