Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Odeszła Diana Rigg

U boku George’a Lazenby’ego – jako Jamesa Bonda – zagrała w filmie „W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości”, w „Grze o tron” kradła show jako Królowa Cierni, a za występ w „Mother Love” otrzymała nagrodę BAFTA. 10 września w wieku 82 lat odeszła Diana Rigg.

Właściwie Enid Diana Elizabeth Rigg przyszła na świat 20 lipca 1938 roku w Doncasterze w rodzinie inżynierskiej. Wczesne dzieciństwo spędziła w Indiach aż powróciła do Anglii, aby uczęszczać do Fulneck Girl’s School w Fulneck. W 1955 rozpoczęła studia na Royal Academy of Dramatic Art, zaś w latach 1959-1964 związała się z Royal Shekespeare Company.

W 1962 roku zadebiutowała na ekranie w komedii „Brat człowieka z Karaibów”, ale przełomowym momentem jej kariery była rola w serialu „Rewolwer i melonik”. Potem kariera Rigg nabrała rozpędu. Zagrała w szóstym filmie o Bondzie, „Szpitalu”, „Mother Love”, „Muppety na tronie”, „Królewna Śnieżka” czy „Sprawy ostatecze”. W ostatnich latach grała głównie w serialach, jak „Doktor Who” czy „Gra o tron”.

Powodem śmierci aktorki był nowotwór.