Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Odeszła Lorraine Warren

Na tego typu wieści człowiek często nie jest przygotowany i nie przynoszą pociechy, szczególnie w okresie świątecznej integracji, radości przebywania z bliskimi i możliwości odnawiania rodzinno-przyjacielskich relacji. Ale wypada poinformować, że jedna z najsłynniejszych badaczek zjawisk paranormalnych, Lorraine Warren, odeszła 18 kwietnia w wieku 92 lat.

Lorraine Warren była ponadto nauczycielką akademicką i pisarką, ostatnio jej praca została spopularyzowana za sprawą serii horrorów “Obecność”, gdzie w fabularny sposób postanowiono odnieść się do prowadzonych przez nią wspólnie z mężem badań. Lorraine i Ed starali się rozwiązywać głównie sprawy nawiedzonych domów, przedmiotów i katalogowania egzorcyzmów – wedle ustaleń, małżeństwo miało zbadać ponad dziesięć tysięcy przypadków zjawisk paranormalnych.

Wspólnie założyli w 1952 roku w Nowej Anglii Stowarzyszenie ds. Badań Parapsychologicznych, a pracę zawsze traktowali poważnie. Udało im się opublikować liczne publikacje dotyczące swoich badań, prowadzili wykłady na uczelniach, zaś Ed został przez Watykan zaakceptowany jako jedyny świecki demonolog.

Mąż Lorraine zmarł w 2006 roku, co było ogromnym ciosem dla kobiety, ale ta postanowiła dalej prowadzić działalność badawczą, przy okazji  zajmując się również muzeum okultyzmu w Monrone w Connecticut (The Warren’s Occult Museum).

Prace Warrenów okazały się inspirujące dla wielu twórców, choćby różnych odsłon “Amityville” czy filmu “Udręczeni”.

O tym, że Lorraine odeszła poinformował wnuk, Chris McKinnell, dodając, że stało się to podczas snu i że do końca swych dni była osobą emanującą wielką energią, radością i wiecznie uśmiechniętą. Poprosił, aby właśnie taką ją pamiętano.