Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Oferta Disney+ w języku polskim to ponad 200 produkcji

Czyżby polska premiera platformy Disney+ w końcu miała nastąpić? W mediach pojawiły się doniesienia, że od dziś na holenderskim Disney+ pojawiło się wiele produkcji języku polskim.

Oficjalnie Disney+ nie jest jeszcze dostępny w naszym kraju. Jednak jak donoszą zagraniczni użytkownicy VOD już od dziś w ofercie serwisu znalazło się kilkaset tytułów, które możemy oglądać w języku polskim (opcja dubbing, lektor lub napisy).

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Disney+ dziś też wystartował z platformą STAR, na której znajdziemy też produkcje dla starszych widzów. Znajdziemy tam przede wszystkim seriale i filmy pochodzące od przejętej firmy FOX (zarówno wytwórni kinowej 20th Century Fox jak i FOX produkującej seriale), ale także produkcje ABC Studios. STAR jest dostępna m.in. w Europie Zachodniej od 23 lutego 2021 roku i oferuje dostęp do filmów i seriali o wyższej kategorii wiekowej, także R (dla dorosłych) np. antologię „Obcego”, „24 Godziny”, „Skazany na Śmierć”, „Zagubieni”, „Chirurdzy”, „Family Guy” czy „Z Archiwum X”.

W najbliższych miesiącach na STAR pojawią się też produkcje oryginalne, stworzone z wyłącznym przeznaczeniem na tę platformę. Niestety Disney wciąż nie ogłosił kiedy dokładnie Disney+ i STAR zadebiutują w Polsce, zasłaniając się przybliżoną datą – w 2021 roku.