Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Parki rozrywki Universal Wizarding World of Harry Potter w świątecznym wydaniu

 

W Kalifornii i na Florydzie istnieją parki tematyczne o skomplikowanej nazwie “Universal Studios’ Wizarding World of Harry Potter”, a są to oczywiście miejsca idealne dla fanów czarodziejskiego świata stworzonego przez J.K. Rowling. W tym roku podczas świąt Bożego Narodzenia parki przybiorą klimatyczny, świąteczny nastrój.

W każdej z powieści o Harrym Potterze znajdują się fragmenty opowiadające o tym, co młody czarodziej i jego przyjaciele robili podczas ferii świątecznych – podążając więc z duchem Rowling, parki tematyczne również obejmą ten okres w specjalny sposób.

Już w listopadzie w parku na Florydzie ukażą się dekoracje, do menu wejdą nowe sezonowe pozycje, na ulicach zaprezentowane zostaną specjalne atrakcje, a sam Hogwart zostanie przemieniony za pomocą mapowania projekcyjnego, czyli sztuki artystycznego operowania światłem.

Poniżej szczegóły:

Święta to specjalny okres w sadze o Potterze. W listopadzie tego roku w parkach tematycznych fani Pottera będą mogli doświadczyć, zobaczyć i poczuć niezwykłą atmosferę Świąt w Czarodziejskim Świecie J.K. Rowling.
Kiedy zapadnie zmierzch, goście zobaczą specjalną dekorację Hogwartu – ikoniczny zamek ozdobi dzieło sztuki w postaci mapowania projekcyjnego i efektów specjalnych, co przywoła do wszystkich ducha świąt i pamiętne momenty ze świątecznych fragmentów sagi.
Festiwalowe ozdoby jak np. girlandy zawisną wzdłuż ulicy Hogsmeade i na ulicy Pokątnej. Każda wystawa sklepu zostanie udekorowana unikalnymi ozdobami, a goście doświadczą specjalnych świątecznych atrakcji, jedzenia, picia i rozrywki.

Sezonowa zmiana parków potrwa od 18 listopada 2017 roku do 6 stycznia 2018 roku.