Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Peter Jackson rozważał hipnozę, żeby zapomnieć Władcę Pierścieni

Reżyser „Władcy Pierścieni” rozważał hipnozę, żeby zapomnieć, że stworzył tę trylogię. Co spowodowało, że filmowiec chciał wymazać pracę nad adaptacją prozy J.R.R. Tolkiena ze swojej pamięci?

Filmowiec przyznał ostatnio, że pragnął zapomnieć o swoim udziale w tworzeniu kultowej adaptacji „Władcy Pierścieni” . Peter Jackson rozważał poddanie się hipnozie, by zapomnieć, że stworzył te filmy.

Adaptacja „Władcy Pierścieni” Tolkiena w jego reżyserii zarobiła na całym świecie niemal trzy mld dolarów, a do tego przyniosła twórcom aż 17 Oscarów. Dlaczego więc Jackson chciał to wymazać z pamięci? Powód takiego zachowania reżysera okazuje się dość zaskakujący, ale całkiem zrozumiały.

W podkaście „The Hollywood Reporter Awards Chatter” Peter Jackson przyznał, że chciał się stać jednym ze zwykłych odbiorców, widzów – fanem filmów. Reżyser przyznał, że czuł się nieszczęśliwy mimo tego, że filmy okazały się kasowym sukcesem, a on sam osiągnął sukces jako artysta. Wszystko dlatego, że nie miał możliwości obejrzenia ich tak, jak każdy inny:

Zanim filmy pojawiły weszły na ekrany, ja żyłem w ich świecie przez 5 czy 6 lat. To była dla mnie wielka strata, że nie mogłem cieszyć się z nich tak jak każdy inny widz. Rozważałem nawet udanie się do jakiegoś specjalisty od hipnozy, żeby zapomnieć o filmach i pracy, tej części życia, by móc czerpać przyjemność z oglądania.

Peter Jackson zdradził, że rozmawiał ze słynnym brytyjskim iluzjonistą i mentalistą Darrenem Brownem, który utzymywał, że byłby w stanie mu pomóc. Ostatecznie jednak twórca „Władcy Pierścieni” wycofał się z tego pomysłu.

Już wkrótce Jackson będzie miał okazję spojrzeć na „Władcę Pierścieni” oczami fana. Perspektywa premiery serialu „Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy” od Amazon Prime Video, w który nie był zaangażowany bardzo ekscytuje filmowca.