Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Pippi Pończoszanka ponownie na ekranie?

Wedle serwisu The Hollywood Reporter “Pippi Pończoszanka” Astrid Lindgren ma zostać ponownie zekranizowana przez producentów „Paddington”.

StudioCanal i Heyday Films, odpowiedzialne za dwa obrazy z Paddingtonem w roli głównej, znów połączą siły, aby przenieść na ekran kolejną postać dla dzieci. W tym celu nawiązali współpracę z agencją Astrid Lingren Company, czego efektem ma być opracowanie filmu o Pippi Pończoszance, słynnej supersilnej, rezolutnej i miłej dziewczynce z charakterystycznymi rudymi warkoczami.

Po raz pierwszy książka z Pippi ukazała się w 1945 roku jako efekt beletryzacji opowieści nocnych, które szwedzka autorka opowiadała swojej córce. Od tego czasu cykl Astrid Lindgren został przetłumaczony na siedemdziesiąt siedem języków i sprzedał w ponad sześćdziesięciu pięciu egzemplarzach. Ukazało się także kilka adaptacji telewizyjnych i kinowych – z pierwszym serialem z 1969 roku i pierwszym filmem także z 1969 roku. Ostatnio widziana w animacji z 1997 roku.

Niedawno Michelle Obama zdradziła, że to właśnie ona była jej pierwszą książkową miłością, która niezmiernie ją fascynowała i pokazywała, że w życiu należy dążyć do osiągania wyznaczanych celów.

StudioCanal i Heyday obecnie współpracują również przy realizacji „Tajemniczego ogrodu” oraz animowanego serialu „Paddington”.


Źródło: hollywoodreporter.com