Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

PlayStation będzie kręcić adaptacje gier?

The Hollywood Reporter oświadczył, że firma Sony zaczyna planować rozpoczęcie prac nad adaptacjami popularnych gier z PlayStation. Co więcej, Sony ma zamiar otworzyć zupełnie nowe studio filmowe, PlayStation Productions, które się na tym skoncentruje.

Projekt obecnie został ciepło przyjęty. Nowe studio ma nie tylko zająć się realizacją filmów, bazujących na grach, ale także produkcją seriali. Większość przedsięwzięcia ma podobno wzorować się na działaniach Marvel Studios.

W naszym dwudziestopięcioletnim doświadczeniu w tworzeniu gier – wypowiedział się Shawn Layden, prezes Worldwide Studios – udało nam się stworzyć wiele świetnych tytułów, franczyz i opowieści. Ale teraz nadszedł dobry moment, aby spróbować innych możliwości: w streamingu, kinie i telewizji, które przeniosą nasze światy na zupełnie inne media. Śledziliśmy to, co Marvel zrobił z własnymi komiksami, czyniąc z nich największą rzecz w filmowym światku. Nie chcę powiedzieć, że będziemy podążać ich śladem, ale na pewno zaczerpniemy z nich inspirację.

Kierownictwo nad PlayStation Productions obejmie Asad Qizilbash, zaś nadzorem zajmie się Shawn Layden. Decyzja stworzenia własnego studia była motywowana tym, że Sony nie chce licencjonować gier innym wytwórnią, tylko woli samemu zająć się kręceniem filmów i seriali na podstawie posiadanych gier wideo.