Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Stephen King – co poleca na Halloween?

Stephen King postanowił polecić swoim fanom kilka ciekawych dzieł na tegoroczne Halloween. I chyba nie ma bardziej odpowiedniej osoby, która powinna rekomendować opowieści grozy na ten czas.

Pierwszą polecaną przez Kinga produkcją jest „Marianne”. To francuski serial grozy od Netfliksa, opowiadający o pisarce horrorów, której historie pewnego dnia zaczynają się urzeczywistniać. W celu wyjaśnienia mrocznej sytuacji wraca do rodzinnej miejscowości. Właśnie tam będzie musiała się zmierzyć z przeszłością i tym, co było dla niej inspiracją.

King mówi o „Marianne”:

Uwielbiam serial, który został właśnie udostępniony w serwisie Netflix. Ta francuska seria jest bardzo, bardzo przerażająca. Jest w niej coś ze „Stranger Things”, odrobina tego klimatu i trochę… Steve Kinga.

Stephen King

Drugą rzeczą wartą zobaczenia jest według Kina nowa odsłona „Chucky”, czyli „Laleczka”. Film opowiada o matce, która daje swemu synowi elektroniczną lalkę. Jednak tym razem nie jest ona nawiedzona, tylko zaprogramowana tak, aby zabijać. W tym obrazie Mark Hamill użyczył głos Chucky.

Stephen King o „Laleczce”:

Nie widziałem tego w kinach. Myślałem, że to kolejna odgrzana kontynuacja… Chucky ma tam głos Marka Hamilla, a ja cholernie uwielbiam ten film. Śmiałem się i płakałem podczas seansu. Wszyscy aktorzy wykonali tam świetną robotę. Dobry scenariusz, pełen humoru i… grozy. Jest tam taka scena, w której facet wiesza świąteczne lampki, a Chucky majstruje coś przy drabinie – facet spada i ląduje na nogach, a kości wychodzą mu z boku. To przerażające, ale jednocześnie też śmieszne.

Stephen King

Ostatnim, co poleca pisarz jest książka „Ninth House” Leigh Bardugo. Niewydana u nas powieść z serii „Alex Stern”, która opowiada o tajnym stowarzyszeniu na Uniwersytecie Yale.

King o „Ninth House”:

Jest taka cudowna książka o nazwie „Ninth House” Leigh Bardugo. To taki Harry Potter, ale dla dorosłych. To przerażająca powieść, mądra, pobudzająca wyobraźnię i po wszystkim masz nadzieję, że będzie tego więcej.

Stephen King

Jakby komuś było mało, na Netflix można znaleźć ponadto „W wysokiej trawie” na podstawie opowiadania Stephena Kinga i Joe Hilla, zaś wkrótce w polskich kinach zagości ekranizacja książki „Doktor Sen” z Ewanem McGregorem w roli dorosłego Danny’ego Torrance’a.


Źródło: collider.com