Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Polscy internauci kontra piraci netfliksowego Wiedźmina

Polscy internauci planują strollować osoby, które zamierzają zobaczyć netfliksowego „Wiedźmina” na nielegalnych portalach w dość intrygujący sposób. Chcą zamieścić na popularnych torrentach oraz pirackich serwisach strumieniowych polski serial „Wiedźmin”, oznaczając go jako produkcję Netfliksa.

Oczekiwania na netfliksową serię od początku są bardzo wysokie, ale ostatnio – za sprawą opublikowanych oficjalnych materiałów – zapewne niezwykle wzrosły. Niektóre firmy i media zaczęły szacować, ile osób planuje obejrzeć go z nielegalnych źródeł – i wskazuje się, że nie będzie to wcale mała grupa. Z odpowiedzią na takie rozwiązanie przybyli polscy internauci, którzy obmyślili inicjatywę, mającą na celu przesłanie kopii odcinków serialu z 2002 roku na strony torrentowe, oznaczając go jako tegoroczną produkcję amerykańską.

Taki pomysł krąży od pewnego czasu w Sieci, przypomnienia o akcji pojawiają się co jakiś czas m.in. w serwisie Wykop, a niedawno inicjatywą zainteresowały się także zachodnie media – wieszczące dużą popularność takim działaniom i określają ją jako całkiem ciekawą. Być może będzie to krok, aby podpromować polską adaptację na świecie… Wszyscy więc zalecają, żeby korzystać z Netfliksa, by obejrzeć nadchodzącego „Wiedźmina” i uniknąć swego rodzaju niespodzianki.

Jednak choć sama akcja działa przeciw piractwu (pomijam intencje pomysłodawców), to zamierza wykorzystać nielegalne narzędzia, które w świetle prawa są o wiele gorsze niż korzystanie na własny użytek z nielegalnych źródeł. Taka aktywność stawia inicjatorów w charakterze osób powielających, rozpowszechniających utwór. A te traktowane są zwykle – w zgodzie z ustawowymi regulacjami – jako jednoznacznie winne złamaniu przepisów. Internauci planujący wziąć udział w tego typu działaniach muszą się zatem liczyć z tym, że mogą spotkać się ze słusznymi oskarżeniami o naruszenie praw autorskich.

Nowa adaptacja „Wiedźmina”, prowadzona przez Lauren S. Hissrich („The Defenders”, „Dardevill”), trafi do biblioteki Netfliksa jeszcze w grudniu tego roku, przypuszczalnie tuż przed świętami. W główną rolę wcieli się Henry Cavill („Superman”), a u jego boku zobaczymy Anyę Chalotrę („A.B.C.”) oraz Freyę Allan. Pierwszy zwiastun ma pojawić się na San Diego Comic Con 2019, gdzie będzie gościć część twórców serialu.


Źródło: wykop.pl/gamepressure.com