Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Powstanie Thor 4!

The Hollywood Reporter podaje, że realizacja czwartej odsłony „Thora” została potwierdzona, a za sterami powróci Taika Waititi, odpowiedzialny za sukces „Thor: Ragnarok”.

Postać nordyckiego boga w MCU, choć nie była mało popularna, w dwóch pierwszych solowych produkcjach nie zaskarbiła sobie przychylności widzów i krytyków. Nie uznaje się tych filmów co prawda za tragicznie złych, ale raczej daleko im do uznawanych za najlepsze – „Mroczny Świat” wskazuje się czasem jako najgorszy obraz Marvel Studios. Ale trzecia część zupełnie zmieniła kierunek, w jakim rozwijano bohatera – i okazało się, że to bardzo dobra decyzja. Nic więc dziwnego, że wielu wyczekuje powrotu Thora.

Po „Avengers: Koniec gry” wiadomo, że obecnie Thor wędruje gdzieś ze Strażnikami Galaktyki i wygląda na to, że będzie częścią trzeciego filmu o ich przygodach. Jednak osoby wyczekujące informacji o tym, czy wciąż będzie funkcjonował samodzielnie w MCU, mogą odetchnąć z ulgą. Podobno potwierdzono produkcję „Thora 4”, do którego scenariusz opracuje Taika Waititi – przy okazji reżyser sequela serii.

Do roli wróci najpewniej Hemsworth, ale aktualnie nie ma żadnych szczegółów (oprócz powyższych) na temat szykowanego obrazu. Zapewne włodarze wytwórni uchylą rąbka tajemnicy o czwartej fazie kinowego uniwersum podczas nadchodzącego San Diego Comic Con.


Źródło: hollywoodreporter.com