Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Poznaliśmy Laureatów nagrody Nebula

Wczoraj podczas dorocznej konferencji Science Fiction and Fantasy Writers wręczono po raz 55. Nebula Awards. W tym roku z powodu pandemii COVID-19 gala odbyła się online.

Poznaliśmy najlepsze dzieła science fiction i fantasy, jakie ukazały się w 2019 roku w prozie, filmie, telewizji i grach wideo. Poniżej prezentujemy listę Laureatów i nominowanych w poszczególnych kategoriach.

Powieść:
A Song for a New Day, Sarah Pinsker (Berkley)
Marque of Caine, Charles E. Gannon (Baen)
The Ten Thousand Doors of January, Alix E. Harrow (Redhook; Orbit UK)
A Memory Called Empire, Arkady Martine (Tor)
Gods of Jade and Shadow, Silvia Moreno-Garcia (Del Rey; Jo Fletcher)
Gideon the Ninth, Tamsyn Muir (Tor.com Publishing)

Opowiadanie:
This Is How You Lose the Time War, Amal El-Mohtar & Max Gladstone (Saga)
“Anxiety Is the Dizziness of Freedom”, Ted Chiang (Exhalation)
The Haunting of Tram Car 015, P. Djèlí Clark (Tor.com Publishing)
Her Silhouette, Drawn in Water, Vylar Kaftan (Tor.com Publishing)
The Deep, Rivers Solomon, with Daveed Diggs, William Hutson & Jonathan Snipes (Saga)
Catfish Lullaby, A.C. Wise (Broken Eye)

Nowela:
Carpe Glitter, Cat Rambo (Meerkat)
“A Strange Uncertain Light”, G.V. Anderson (F&SF 7-8/19)
“For He Can Creep”, Siobhan Carroll (Tor.com 7/10/19)
“His Footsteps, Through Darkness and Light”, Mimi Mondal (Tor.com 1/23/19)
“The Blur in the Corner of Your Eye”, Sarah Pinsker (Uncanny 7-8/19)
“The Archronology of Love”, Caroline M. Yoachim (Lightspeed 4/19)

Krótka forma:
“Give the Family My Love”, A.T. Greenblatt (Clarkesworld 2/19)
“The Dead, In Their Uncontrollable Power”, Karen Osborne (Uncanny 3-4/19)
“And Now His Lordship Is Laughing”, Shiv Ramdas (Strange Horizons 9/9/19)
“Ten Excerpts from an Annotated Bibliography on the Cannibal Women of Ratnabar Island”, Nibedita Sen (Nightmare 5/19)
“A Catalog of Storms”, Fran Wilde (Uncanny 1-2/19)
“How the Trick Is Done”, A.C. Wise (Uncanny 7-8/19)

Gra wideo:
The Outer Worlds, Leonard Boyarsky, Megan Starks, Kate Dollarhyde & Chris L’Etoile (Obsidian Entertainment)
Outer Wilds, Kelsey Beachum (Mobius Digital)
The Magician’s Workshop, Kate Heartfield (Choice of Games)
Disco Elysium, Robert Kurvitz (ZA/UM)
Fate Accessibility Toolkit, Elsa Sjunneson-Henry (Evil Hat Productions)

Ray Bradbury Award:
Good Omens: “Hard Times”
Avengers: Endgame
Captain Marvel
The Mandalorian: “The Child”
Russian Doll: “The Way Out”
Watchmen: “A God Walks into Abar”

Andre Norton Award:
Riverland, Fran Wilde (Amulet)
Sal and Gabi Break the Universe, Carlos Hernandez (Disney Hyperion)
Catfishing on CatNet, Naomi Kritzer (Tor Teen)
Dragon Pearl, Yoon Ha Lee (Disney Hyperion)
Peasprout Chen: Battle of Champions, Henry Lien (Holt)
Cog, Greg van Eekhout (Harper)

Źródło: nebulas.sfwa.org