Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Prequel Igrzysk Śmierci trafi do księgarń w 2020 roku

Obecnie nienazwana powieść Suzanne Collins ma zabrać czytelnika do czasów zwanych Mrocznymi Dniami, gdy wybuchł nieudany bunt przeciw dyktatowi Panem.

Collins pracuje właśnie nad kolejną powieścią z uniwersum, która zajmie się wydarzeniami dziejącymi się sześćdziesiąt cztery lata przed trylogią „Igrzysk Śmierci”, a datę jej premiery ustalono już na 19 maja 2020 roku.

Autorka podkreśla, że nowa książka pozwoliła jej zbadać stan ludzkiej natury, to, kim jesteśmy i że nasze postrzeganie kształtowane jest głównie przez nasze przetrwanie. Dlatego też okres Mrocznych Dni, gdy wciąż trwała rekonstrukcja świata, wydał się jej odpowiedni do przedstawiania historii, która mogłaby odpowiedzieć na te pytania i zdefiniować poglądy na temat ludzkości.

Na bazie trylogii powstały cztery filmy wyprodukowane przez Lionsgate, a niedawno wiceprezes studia Michael Burns oświadczył, że cieszą się z wydania prequela i komunikowali się już z autorką w sprawie ewentualnej współpracy. Jednak na razie nie udało się ustalić zachodnim mediom, czy osiągnięto porozumienie odnośnie do ekranizacji jeszcze nie opublikowanej książki.

Seria sprzedała się w ponad stu milionach egzemplarzy i została przetłumaczona na więcej niż pięćdziesiąt języków, stała się hasłem dla krytykowania źródeł cierpienia i niezdrowej konkurencji, zainspirowała twórców nagłówków – choćby w kampanii skierowanej przeciw prezydenturze Donalda Trumpa.


Źródło: nbcnews.com