Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Przejażdżka w klimacie Harry’ego Pottera w Universal Studios Hollywood przyprawia ludzi o mdłości


 

Nowa przejażdżka w The Wizarding World of Harry Potter nie została jeszcze oficjalnie otwarta, ale już zyskała reputację jednej z atrakcji, które nie kojarzą się odwiedzającym z utrzymaniem treści żołądkowej…

„Harry Potter i Zakazana Podróż” w Kalifornii nie różni się od takich samych przejażdżek w Orlando i na Florydzie, ale nie zostanie otwarta przed 7 kwietnia. Universal testuje właśnie atrakcję przy pomocy pracowników i wybranych gości – z różnym skutkiem.

W zeszły weekend TMZ dało znać, że w przejażdżce zawierają się niespodziewane wykręty, skręty i zjazdy, które wykręcają ludzkie żołądki. Podzieliło się również filmikiem nakręconym przez jednego z testerów.

Największą różnicą pomiędzy atrakcją w Hollywood Studios i Orlando jest to, że w Kalifornii odwiedzający noszą google 3-D.

Rzecznik Universal, Tom Schroder powiedział, że jak dotąd dziesiątki milionów ludzi z całego świata przejechało się tą trasą w parkach w Orlando oraz Japonii, i doświadczyło niesamowitych wrażeń – bez uszczerbku na zdrowiu. Dodał także, że doniesienia o wywoływaniu mdłości przez atrakcję nie różnią się od choroby lokomocyjnej obecnej przy podróży samochodem, samolotem czy na łodzi.