Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Ze świata

Przeklęte Dziecko zawita na Broadway

W grudniu zeszłego roku potwierdzono, że „Harry Potter i Przeklęte Dziecko”, które początkowo miało być tylko i wyłącznie sztuką teatralną, trafi na Broadway. Teraz poznaliśmy już oficjalną datę premiery, która przypada na 22 kwietnia 2018 roku. W Lyric Theatre w Nowym Jorku trwają obecnie renowacje, aby przeprowadzić całkowitą transformację scenografii.

W zeszłym miesiącu sztuka zgarnęła aż dziewięć statuetek Olivier Awards – najwięcej w historii, włączając w to tę najważniejszą, czyli nagrodę za najlepszą sztukę. Nagroda im. Laurence’a Oliviera to doroczna nagroda przyznawana przez Society of London Theatre dla przedstawień teatralnych wystawianych w Londynie, przede wszystkim na West Endzie.

Jamie Parker otrzymał nagrodę najlepszego aktora, Noma Dumezweni – najlepszej aktorki, a Anthony Boyle za najlepszą rolę drugoplanową. Nie obyło się bez nagród za najlepszą scenografię, kostiumy, muzykę czy oświetlenie.

jamie parker noma dumezweni harry potter and the cursed child olivier awards 2017

Bilety mają trafić do sprzedaży już jesienią. Podobno też Warner Bros rozważał stworzenie filmu, ale we wrześniu zeszłego roku wytwórnia zaprzeczyła, że trwają prace nad takim projektem. J.K. Rowling z kolei uważa, że ta historia miała od początku trafić tylko na deski teatru, a nie stać się filmem.